W czym grać w tenisa?

strój do tenisaDla każdego gracza tenisowego, zarówno początkującego jak i zawodowca, najważniejszą kwestią jest dobranie odpowiedniej rakiety. Jednak oprócz tego jest jeszcze kilka elementów dotyczących ubrania, które są również ważne podczas samej gry.

Strój tenisowy powinien być wygodny i wykonany z wysokiej jakości materiału. Nie może w żaden sposób ograniczać ruchów gracza. Powinien też dobrze odprowadzać wilgoć, dzięki czemu można chociaż częściowo uniknąć nieprzyjemnego uczucia związanego z wydzielaniem potu. Oczywiście im lepsza jakość ubrania do tenisa, tym wyższa jego cena. Wiele osób kieruje się też wyglądem stroju. Dotyczy to oczywiście szczególnie pań. Grają one w krótkich sukienkach lub kompletach – bluzeczka i spódniczka, ewentualnie szorty. Natomiast męski strój tenisowy – panowie zakładają do gry w tenisa koszulkę, często z kołnierzem i szorty. Ważnym elementem stroju są również skarpety tenisowe. Powinny być zrobione z bawełny. Bardzo przydatna jest opcja kilkuwarstwowego wnętrza frotte, które pełni rolę amortyzatora. Dobrze dopasowane skarpetki zapewniają dodatkową stabilność stopie i kostce. Natomiast oczywiście jest to główne zadanie butów tenisowych.

Wybór odpowiedniego obuwia do tenisa to bardzo istotna kwestia. Zależy od tego w dużym stopniu komfort i przyjemność z gry. Na pewno buty do tenisa należy kupować osobiście. Chodzi o to, że muszą być dobrze dopasowane do nogi. Nie mogą być ani za duże, ani za małe, w przeciwnym razie nie zapewnią odpowiedniej stabilności. Obecnie można również kupić buty z różnego rodzaju nowoczesnymi rozwiązaniami, które przydają się na określonych rodzajach nawierzchni kortów tenisowych. Na śliską trawę przydatna będzie odpowiednia podeszwa, która chociaż częściowo zapobiegnie upadkom. W przypadku twardych nawierzchni niezbędna jest odpowiednia amortyzacja w momentach styku stopy z podłożem po wyskoku oraz podczas gwałtownego hamowania. Jest też wiele rodzajów butów, które dobrze sprawdzają się na różnych nawierzchniach oraz na kortach zewnętrznych i na hali. Wówczas można używać ich nawet przez cały rok. Oczywiście jeżeli są wystarczająco solidne i trwałe. Pod tym względem najlepiej polegać na uznanych firmach, takich jak Adidas, Nike, Reebok czy Puma. Są to producenci najwyższej jakości obuwia tenisowego zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Markowe buty tenisowe robione są z najlepszych materiałów i w bardzo porządny sposób. Nie bez powodu cieszą się uznaniem długoletnich graczy. Co prawda trzeba zapłacić za nie odpowiednią cenę, ale trzeba brać pod uwagę to, że w takich butach można naprawdę często i długo grać.

(Visited 22 times, 4 visits today)

Comments are closed.

Ruch na zdrowie
Na sportowo