‘fitness’

Kiedy wymienić buty sportowe na nowe?

buty-do-bieganiaBez względu na to, czy biegamy zawodowo czy raczej rekreacyjnie, często zastanawiamy się, kiedy wymienić buty sportowe na nowe. Nie da się ukryć, że jest to trudny orzech do zgryzienia. Z jednej strony specjaliści radzą, by obuwie zmieniać mniej więcej po przebyciu 800-1000km. Czy jednak oznacza to, że nie możemy tego zrobić wcześniej ani później?

Oczywiście – nie! Czasem zdarza się bowiem, że nawet to przebiegnięciu tysiąca kilometrów maratonki dla zaawansowanych długodystansowców czy buty trailowe dla początkujących, wyglądają jak nowe i świetnie spełniają swoje funkcje. Nie ma więc sensu ich wtedy wymieniać. Z drugiej jednak strony istnieje wiele sytuacji, w których buty powinniśmy wymienić wcześniej. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, najlepiej zdać się na własne doświadczenia i odczucia.
Kiedy wymienić buty sportowe? Czytaj całość… »

Ćwiczenia Zuzka Light

ćwiczenia zuzka lightObecnie fitness staje się coraz bardziej znaną i popularną dziedziną sportu wśród kobiet. Przynosi on bowiem, w połączeniu z odpowiednią dietą rewelacyjne wyniki. Instruktorzy fitness prześcigają się w układaniu nowych zestawów i układów ćwiczeń, które mają zapewnić płaski brzuch, jędrne pośladki i szybkie, efektywne pozbycie się kilogramów, które odkładają się pod postacią tłuszczyku tu i ówdzie.
Jednym z takich zestawów są Treningi Zuzka Light. Autorką Zuzki light jest Susana Spears. Trening ten nie jest długi, ale wiele kobiet uważa, że przynosi oczekiwane efekty. Czym się charakteryzuje i dlaczego jest aż tak skuteczny? Czytaj całość… »

Ruch na zdrowie
Na sportowo