‘buty sportowe’

Kiedy wymienić buty sportowe na nowe?

buty-do-bieganiaBez względu na to, czy biegamy zawodowo czy raczej rekreacyjnie, często zastanawiamy się, kiedy wymienić buty sportowe na nowe. Nie da się ukryć, że jest to trudny orzech do zgryzienia. Z jednej strony specjaliści radzą, by obuwie zmieniać mniej więcej po przebyciu 800-1000km. Czy jednak oznacza to, że nie możemy tego zrobić wcześniej ani później?

Oczywiście – nie! Czasem zdarza się bowiem, że nawet to przebiegnięciu tysiąca kilometrów maratonki dla zaawansowanych długodystansowców czy buty trailowe dla początkujących, wyglądają jak nowe i świetnie spełniają swoje funkcje. Nie ma więc sensu ich wtedy wymieniać. Z drugiej jednak strony istnieje wiele sytuacji, w których buty powinniśmy wymienić wcześniej. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, najlepiej zdać się na własne doświadczenia i odczucia.
Kiedy wymienić buty sportowe? Czytaj całość… »

Jakie obuwie piłkarskie dla juniorów?

buty-pilkarskie-dla-junioraOdpowiednio dobrane obuwie piłkarskie ma bardzo duży wpływ na grę piłkarza, bez względu na to, czy jest to zawodowiec czy piłkarz, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piłką nożną.

Niewłaściwie dobrane korki do gry na murawie mogą nie tylko pogorszyć jakość gry, ale mogą też stać się przyczyną wielu groźnych kontuzji, takich jak skręcenie kostki, urazy stawu skokowego czy zapalenie wiązadeł. Szczególnie istotny jest wybór obuwia piłkarskiego dla juniorów. Czytaj całość… »

Rodzaje butów narciarskich

buty narciarskieBiałe szaleństwo. Jazda na nartach. Ogromna radość. I doskonałe samopoczucie. Bardzo ważne jednak jest to, aby dobrać odpowiedni sprzęt. Bez tego możemy nie cieszyć się z białego szaleństwa. Sprzęt narciarski jest niezwykle istotny. W szczególności buty narciarskie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to ważne.

Należy dobrać wygodne i odpowiednio twarde buty do nart, aby cieszyć się z jazdy na nartach w pełni. Zatem zacznijmy od początku… Czytaj całość… »

Ruch na zdrowie
Na sportowo