Jakie obuwie piłkarskie dla juniorów?

buty-pilkarskie-dla-junioraOdpowiednio dobrane obuwie piłkarskie ma bardzo duży wpływ na grę piłkarza, bez względu na to, czy jest to zawodowiec czy piłkarz, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piłką nożną.

Niewłaściwie dobrane korki do gry na murawie mogą nie tylko pogorszyć jakość gry, ale mogą też stać się przyczyną wielu groźnych kontuzji, takich jak skręcenie kostki, urazy stawu skokowego czy zapalenie wiązadeł. Szczególnie istotny jest wybór obuwia piłkarskiego dla juniorów.

Producenci butów piłkarskich prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej nowatorskich modeli obuwia przeznaczonego do gry w piłkę nożną. Jak się okazuje, zakup obuwia piłkarskiego dla juniorów należy jednak uzależnić od kilku bardzo ważnych czynników. Zanim sięgniemy po konkretny rodzaj butów, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim miejscu organizowane są treningi piłkarskie. Ma to bowiem bardzo duży wpływ na wybór konkretnego rodzaju obuwia piłkarskiego. Chociaż profesjonalni piłkarze na ogół sięgają po korki, to jednak ten rodzaj butów nie sprawdzi się na przykład w trakcie treningów organizowanych na hali sportowej. Jeśli nasza pociecha bierze udział w tego typu spotkaniach piłkarskich, wówczas można jej sprawić wygodne halówki do gry w piłkę nożną. Halówki są bardzo komfortowym rodzajem obuwia, aczkolwiek przy ich zakupie warto wziąć pod uwagę materiały, z których zostały wykonane buty. Podeszwa powinna być miękka oraz giętka, a sznurowadła powinny zapewniać odpowiednią stabilność stopom. Warto też zadbać o odpowiednią amortyzację, zwłaszcza, że w trakcie gry piłkarze często wykonują nagłe i szybkie ruchy czy skoki. Stopy muszą być wówczas szczególnie chronione.

Poza korkami można wziąć jeszcze pod uwagę markowe lanki Adidas, Nike czy Puma. Takie buty są także dość powszechne wśród piłkarzy. Korki w nich najczęściej są produkowane z tworzyw sztucznych, dlatego lanki najlepiej sprawdzają się w przypadku treningów oraz meczy odbywających się na murawach nieco gorszej jakości. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli dojdzie do uszkodzenia jednego korka, wówczas zazwyczaj konieczna jest wymiana całego obuwia na nowe. A to niekiedy może być dość kosztowne, zwłaszcza jeśli uszkodzony zostanie korek w markowych butach.

Juniorzy mogą grać także w turfach, które są nieco mniej znanym rodzajem obuwia piłkarskiego. Turfy charakteryzują się przede wszystkim małymi gumowymi korkami. Ten typ butów do gry w piłkę nożną można śmiało polecić wszystkim tym juniorom, którzy grają na sztucznych nawierzchniach, ale nie tylko. Turfy z powodzeniem można wykorzystywać także w trakcie treningów organizowanych na twardych boiskach, a nawet na murawach pokrytych śniegiem.

(Visited 23 times, 5 visits today)

Comments are closed.

Ruch na zdrowie
Na sportowo