Damski strój do biegania zimą

bieganie zimąOsoby, które chcą uprawiać jogging zimą powinny pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad. Dotyczą one wykonania rozgrzewki, picia wystarczającej ilości płynów, właściwego sposobu oddychania, a także oczywiście wyboru odpowiedniego stroju.

Dla większości pań istotne jest to, żeby ich strój prezentował się zawsze atrakcyjnie i modnie. Dotyczy to także ubrań zimowych, w tym sportowych. Jednak w przypadku rzeczy do biegania trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę komfort i zdrowie. Nie oznacza, że nie powinno się w ogóle zwracać uwagi na wygląd ubrań. Oczywiście można, tylko pamiętając, iż jest to jednak sprawa drugorzędna. Co w takim razie uprawiająca jogging zimą kobieta powinna wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim warto ubierać się na cebulkę. Zamiast grubych ubrań, lepiej założyć na siebie trzy cieńsze warstwy, które będą pozwalały skórze oddychać, a także zapewnią izolację i ochronę przed chłodem i wiatrem. Czyli zaczynamy od koszulki termoaktywnej, która będzie odprowadzała pot i pozwalała na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Robi się ją z lekkich i wygodnych materiałów, dzięki czemu każda wielbicielka ruchu będzie mogła czuć się naprawdę komfortowo. Na nią zakłada się bluzkę z długim rękawem, również z oddychającej takniny, a następnie bluzę z polaru, ewentualnie pikowany bezrękawniki czy kurtkę przeciwdeszczową.

Jeśli chodzi o nogi, to zakładamy wygodne spodnie, skarpetki zapobiegające poceniu się stóp oraz buty do biegania, które powinny być przystosowane do niekorzystnych warunków pogodowych. Chodzi tu szczególnie o możliwość utrzymania stabilności na oblodzonej nawierzchni. Obuwie musi być solidne i szczelne, tak aby do środka nie dostawał się śnieg. Na pewno odpowiednie będą więc buty z wewnętrznymi membranami oraz bieżnikowanymi podeszwami. Najlepiej kupić obuwie w większym rozmiarze, bo okazuje się, że kiedy uciska, przyczynia się to do utraty ciepła.

Strój do biegania zimą powinien być ciemny, bo dzięki temu będzie przyciągał promienie słoneczne. Każda kobieta wie też dobrze, że takie barwy wyszczuplają, co może być tutaj dodatkowy plusem. Natomiast warto pamiętać o odblaskowych elementach. Trzeba brać również pod uwagę różnego rodzaju dodatki do stroju, dzięki którym jak największa powierzchnia ciała będzie osłonięta. Są to przede wszystkim rękawiczki, czapka i szalik. Nawet jeśli zimowe ubrania do biegania nie są zbyt kobiece, to przecież potem można wziąć prysznic i założyć chociażby dzianinową sukienkę i kozaki na wysokim obcasie.

(Visited 23 times, 1 visits today)

Comments are closed.

Ruch na zdrowie
Na sportowo