‘Wyposażenie sportowca’

Jakie obuwie piłkarskie dla juniorów?

buty-pilkarskie-dla-junioraOdpowiednio dobrane obuwie piłkarskie ma bardzo duży wpływ na grę piłkarza, bez względu na to, czy jest to zawodowiec czy piłkarz, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piłką nożną.

Niewłaściwie dobrane korki do gry na murawie mogą nie tylko pogorszyć jakość gry, ale mogą też stać się przyczyną wielu groźnych kontuzji, takich jak skręcenie kostki, urazy stawu skokowego czy zapalenie wiązadeł. Szczególnie istotny jest wybór obuwia piłkarskiego dla juniorów. Czytaj całość… »

Jak zrobić napój do bidonu?

Najlepsze napoje dla sportowcówRegularne ćwiczenia fizyczne lub profesjonalne uprawianie wybranego sportu niewątpliwie pozwala nam zachować pełnię zdrowi i witalności. Aby jednakże nieco podnieść swoje własne wyniki lub usprawnić narażony przecież na duży wysiłek i odwodnienie organizm, warto wiedzieć, jak samodzielnie, krok pok kroku przygotować zdrowy, bogaty w witaminy i składniki mineralne napój do bidonu.

Jak się bowiem okazuje, odpowiednie nawodnienie ciała podczas ćwiczeń czy uprawiania sportu to kwestia kluczowa dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Z tego też powodu warto przed treningiem przygotować w domu energetyczny, zdrowy napój, zawierający duże ilości elektrolitów i węglowodanów i dający nam tym samym duży zastrzyk energii na cały dzień. Czytaj całość… »

Rodzaje butów narciarskich

buty narciarskieBiałe szaleństwo. Jazda na nartach. Ogromna radość. I doskonałe samopoczucie. Bardzo ważne jednak jest to, aby dobrać odpowiedni sprzęt. Bez tego możemy nie cieszyć się z białego szaleństwa. Sprzęt narciarski jest niezwykle istotny. W szczególności buty narciarskie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to ważne.

Należy dobrać wygodne i odpowiednio twarde buty do nart, aby cieszyć się z jazdy na nartach w pełni. Zatem zacznijmy od początku… Czytaj całość… »

Ruch na zdrowie
Na sportowo