‘Sporty wodne’

Jak uniknąć zakażenia na basenie?

Jak uniknąć zakażenia na basenieBez wątpienia pływanie jest bardzo korzystne dla naszej kondycji fizycznej oraz zdrowia. Niestety okazuje się jednak, że wizyta na basenie może być również szkodliwa. Chodzi o różnego rodzaju infekcje, na które jesteśmy tam narażeni. Czytaj całość… »

Wędkarstwo dla początkujących

wędkarstwoWiele osób decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z wędkarstwem, myśli że zakup wędki wcale nie będzie taki trudny. Okazuje się jednak, że dzisiaj dostępnych jest tak wiele jej rodzajów, że można dostać prawdziwych zawrotów głowy. Wybierając konkretną wędkę, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, jaką metodą będziemy najczęściej łowić ryby. Trzeba również mieć na uwadze rodzaje łowisk, z których będziemy korzystać. Czytaj całość… »

Żeglowanie na Jeziorze Solińskim

yachting nad SolinąNiewątpliwie bez problemu każdy może wymienić miejsca, które nieodmiennie kojarzą się z żeglarstwem: pod żaglami Hiszpanii  czy żeglowanie we Włoszech to hasła na których brzmienie żywiej zabije serce każdego wilka morskiego. A w Polsce? Żeglarstwo na Mazurach cieszy się od dawna zasłużoną sławą. Piękna aura, niemal dziewicza przyroda, świetna baza noclegowa, znakomite bary i restauracje, fachowa obsługa jachtów… Ale czy Polsce mamy tylko jeziora Mazur? Co z innymi zbiorkami wodnymi?

Ależ są, wprawdzie, jeśli idzie o te naprawdę wielkie, nie ma ich dużo, ale tym bardziej należy o nich wspomnieć. W końcu nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd na weekend pod żagle na Mazury albo też zwyczajnie mu się nie chce, zwłaszcza, jeśli jest mieszkańcem Polski Południowej i na północ kraju ma daleko. Jezioro Solińskie z całą pewnością należy do jednego z tych zbiorników wodnych, które warto odwiedzić. Czytaj całość… »

Ruch na zdrowie
Na sportowo