‘Sport rekreacyjny’

Przykładowy plan ćwiczeń na bieżni

ćwiczenia na bieżni

Od pewnego czasu ogromnym zainteresowaniem cieszy się trening na bieżni, ponieważ możemy go wykonywać o każdej porze roku i w zaciszu domowym. Ponadto, dzięki niemu możemy wymodelować własną sylwetkę, pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawić stan zdrowia oraz samopoczucie. Ale żeby efekty ćwiczeń były widoczne, trening musi być systematyczny i prawidłowo przeprowadzony. Poza tym, zestaw ćwiczeń powinien być właściwie opracowany, w szczególności dopasowany do własnych możliwości. Czytaj całość… »

Nauka jazdy konnej

szkółka jazdy konnejJazda konna to zajęcie coraz bardziej popularne w Polsce. Istnieje wiele stadnin koni organizujących lekcje jazdy konnej, z których może skorzystać każdy chętny. Popularna jest także nauka jazdy konnej dzieci. Lekcje takie prowadzą wyszkoleni instruktorzy, mający duże doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Obecnie wiele stadnin proponuje nawet wczasy agroturystyczne połączone z nauką konnej jazdy.
Konie, które wykorzystują stadniny w nauce jazdy konnej muszą posiadać specjalne cechy. Czytaj całość… »

Co jest potrzebne by zacząć grę w Paintball?

gra w paintballPraktycznie każda gra wymaga od uczestników odpowiedniego przygotowania. Należy pomyśleć nie tylko o sprzęcie, ale także chociażby odzieży. Nie inaczej jest również w przypadku uprawiania paintballu. Z racji na specyfikę tej aktywności, będzie ona wymagać od graczy specjalnych inwestycji. Większość rzeczy, które posiadamy w domu, raczej nie spełni swojej roli na poligonie paintballowym. Co należy zatem kupić? Czytaj całość… »

Ruch na zdrowie
Na sportowo