‘Kwestie organizacyjne’

Wędkarstwo dla początkujących

wędkarstwoWiele osób decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z wędkarstwem, myśli że zakup wędki wcale nie będzie taki trudny. Okazuje się jednak, że dzisiaj dostępnych jest tak wiele jej rodzajów, że można dostać prawdziwych zawrotów głowy. Wybierając konkretną wędkę, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, jaką metodą będziemy najczęściej łowić ryby. Trzeba również mieć na uwadze rodzaje łowisk, z których będziemy korzystać. Czytaj całość… »

Dofinansowania unijne dla sportowców

dofinansowanie sportuO ile Unia Europejska chętnie dofinansowuje nowe firmy, rolnictwo czy innowacyjne działania w obszarze nauki, o tyle niełatwo jest otrzymać dotację w sferze sportu. Unijne dofinansowania projektów sportowych są dość mocno ograniczone. Nie oznacza to jednak, że nie ma ich wcale.

Co prawda do tej pory nie został utworzony żaden program unijny, który zajmowałby się stricte sportem i kulturą rekreacyjną, jednak prace nad tego typu projektem zostały już podjęte kilka lat temu.Mimo, że typowo sportowego programu dofinansowań unijnych jeszcze nie ma, już można składać aplikacje o dofinansowanie działań sportowych. Czytaj całość… »

Ruch na zdrowie
Na sportowo